O nas

Elektronika jest wszędzie o czym najlepiej wiedzą nasze dzieci. Za ich życia postęp będzie coraz większy, a roboty staną się codziennością, w każdej dziedzinie życia. Umiejętność ich obsługi, programowania i wreszcie budowy,  to przepustka do ciekawej i dobrze płatnej pracy w przyszłości.

Czy pozwolisz, by Twoje dziecko przespało swoją szansę?







Koło Naukowe Robonauci
To pierwsza w naszym mieście inicjatywa dla dzieci i młodzieży w wieku od 11 lat (5 klasa szkoły podstawowej) . Koło naukowe prowadzić będzie zajęcia na bazie wolontariatu w formie spotkań popołudniowych i weekendowych. W czasie zajęć uczestnicy będą:
  • programować roboty dostępne na zajęciach,
  • budować własne roboty ze złomu elektronicznego (stare zabawki, telefony, itp).
  • uczestniczyć w wewnętrznych zawodach klubowych,
  • uczestniczyć w zawodach robotów Robotic Arena Wrocław, Robocomp Kraków oraz Robotic Tournament Rybnik,
  • zaawansowani będą uczestniczyć w budowie dużych robotów i projektach specjalnych.

Uwaga!!!
To bardzo wciągające zajęcia, od których trudno się oderwać. Dla wielu z nich elektronika i robotyka zapewne w przyszłości staną się wyborem życia i powiększą grono techników i inżynierów.







Charakter zajęć 
Zajęcia prowadzone będą w formie praktycznej przeplatanej niezbędną  wiedzą teoretyczną. Już od pierwszych zajęć uczestnicy będą programować pierwsze mikroprocesory, nabywając umiejętności niezbędnych do poprawnego zaprogramowania robota.

Uczestnicy pracować będą w zespołach 2-3 osobowych. Każdy zespół będzie miał dostęp do komputera oraz robota. Taki sposób zapewnia szybkie i skuteczne osiąganie efektu końcowego jakim jest panowanie nad robotem.

Zajęcia są ukierunkowane na docelowe tworzenie przez uczestników własnych robotów ze złomu elektronicznego, co dodatkowo pozwala na kontynuowanie swojej pasji we własnym domu, poza zajęciami klubu. W tym celu dla uczestników dostępny będzie kontakt z prowadzącym zajęcia poprzez sieć Internet, gdzie będą mogli zadawać pytania i otrzymywać podpowiedzi.

Więcej o robotach używanych na zajęciach: Nasze roboty


Bezpieczeństwo to priorytet!
Wszystkie urządzenia elektroniczne muszą być zasilane prądem. Zgodnie z przepisami BHP za napięcie bezpieczne uznaje się napięcie 24V. Wszelkie roboty i inne urządzenia konstruowane w czasie zajęć koła naukowego, będą zasilane z akumulatorów o napięciu znacznie niższym niż 24V, z reguły od 3V do 12V. Takie napięcia spotykane są powszechnie w zabawkach.



Nasze cele
Celem Koła Naukowego jest, aby każdy z uczestników w okresie 2 lat potrafił samodzielnie wykonać robota ze złomu elektronicznego (stare zabawki i inne urządzenia elektroniczne) i go zaprogramować. Poziom ten odpowiadać będzie poziomowi przeciętnych prac dyplomowych na studiach wyższych.


Przyszła praca
Czy warto wybrać branżę IT (elektronika, informatyka, inżynieria) jako przyszły zawód?
Tak! To dziedzina, która już teraz przoduje wśród najbardziej opłacalnych zawodów:

Wynagrodzenia specjalistów w pionach (średnie miesięczne brutto PLN)
źródło: praca.wp.pl



Skąd wzięła się nazwa Robonauci?

To zasługa NASA: Robonauci - skąd ta nazwa?